Novinky

Kavárny nabídnou lidem kohoutkovou vodu. Za každou karafu vysadí aktivisté v Africe strom

Objednat si v kavárně kohoutkovou vodu bude mít v týdnu od 22. března do 7. dubna zcela nový význam. Kdo si objedná litrovou karafu vody, zaplatí za ni 20 korun a tyto peníze poslouží k vysazení nového stromu v horských mlžných lesích v africkém Kamerunu.

Letos se koná už třetí ročník akce s názvem Voda pro Kamerun, kdy lidé tím, že si objednají a zaplatí kohoutkovou vodu, pomůžou k obnově biotopu velmi důležitého pro přežití ohrožených druhů zvířat.

Akci pořádá občanské sdružení Kedjom- Keku, které se snaží zachránit a obnovit horský mlžný les ve stejnojmenné oblasti na severozápadě Kamerunu, kde zároveň provozuje školu pro děti místních farmářů. Letošní novinkou je aplikace do mobilu s OS Android. Najde seznam kaváren, které se zapojily do druhého ročníku Vody pro Kamerun, a díky této aplikaci se dá zjistit i nejbližší kavárna, kde se točí voda pro Kamerun.

Loni se zúčastnily kavárny z Prahy, Olomouce, Kladna, Děčína, Brna a mnoha dalších měst. Jejich seznam je zde. „Za každý propitý litr kohoutkové vody vysadíme jeden strom v Kamerunu na obnovu horských mlžných lesů. Zákazníci restaurací a kaváren si o vodu z kohoutku mohou říct, někde jim ji personál automaticky přinese na stůl,“ říká koordinátor projektu Martin Mikeš ze sdružení Kedjom-Keku, který v Kamerunu dlouhodobě žije a pomáhá.

„V obou případech bude člověk požádán o zaplacení dvacetikoruny za litr. Protože se jedná o veřejnou sbírku, lidé budou vhazovat peníze do zapečetěných pokladniček,“ pokračuje Mikeš.

Za předchozí dva roky se díky sbírce podařilo nastřádat prostředky na výsadbu více než sedmi tisíc stromů. 

Seznam kaváren ZDE.

Zdroj: ihned.cz

Archiv novinek

FOOD – evropský program pro kvalitní a vyvážené stravování zaměstnanců během pracovního dne.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace